Tydzień Sztuki w Świetlicy Szkolnej

Szanowni Rodzice, Opiekunowie i Uczniowie,

Chcielibyśmy podzielić się z Państwem niezwykłymi przeżyciami, jakie mieliśmy okazję doświadczyć podczas Tygodnia Sztuki, który właśnie zakończyliśmy w naszej świetlicy szkolnej.

W ramach tego projektu otworzyliśmy przestrzeń do rozmów na temat różnych aspektów sztuki. Skupiliśmy się szczególnie na sztuce pisanej wielką literą, a także na muzyce, która jest nieodłącznym elementem naszego codziennego życia.

Nasi utalentowani uczniowie, którzy uczęszczają także do Państwowej Szkoły Muzycznej w Zgorzelcu, mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności muzyczne. Podczas recitali mogliśmy podziwiać grę na instrumentach takich jak gitara klasyczna, akordeon guzikowy, klarnet, skrzypce, pianino oraz dzwonki chromatyczne. Uczniowie dzielili się także informacją o swojej klasie w szkole muzycznej oraz o czasie, jaki poświęcają na codzienne ćwiczenia gry na instrumencie.

Chcieliśmy również zainspirować naszych podopiecznych do rozwijania swoich pasji muzycznych. Dlatego zachęcaliśmy ich do wzięcia udziału w rekrutacji do naszej zgorzeleckiej szkoły muzycznej.

W ciągu Tygodnia Sztuki, przy okazji obchodów Dnia Kostki Rubika, prowadziliśmy także rozmowy na temat sztuki pisanej małą literą. Ułożenie kostki Rubika jest bowiem prawdziwą sztuką, którą nasi uczniowie doskonale opanowali. Dzielili się oni swoimi pomysłami i algorytmami, co było dla nas niezwykłym doświadczeniem.

Nie zapomnieliśmy także o ważnych wydarzeniach jak Dzień Ochrony Zabytków oraz Dzień Ziemi. Nasze zajęcia skupiały się na edukacji dotyczącej znaczenia ochrony zabytków oraz ochrony przyrody i segregacji śmieci. Dzięki wspólnym dyskusjom i pracom plastycznym, nasze dzieci mogły lepiej zrozumieć te ważne tematy.

Jesteśmy niezmiernie dumni z zaangażowania naszych uczniów oraz z efektów, jakie udało nam się osiągnąć podczas Tygodnia Sztuki. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za ich entuzjazm i kreatywność.

Opracowała Pani Katarzyna Nycz